טיפול במשבר

לאורך השנים חווה כמעט כל אדם משברים הקשורים לשינויים בחייו, עימם הוא מתקשה להתמודד בכוחות עצמו. המשבר עשוי להתבטא בשורה ארוכה של מישורים, כגון תחושות אבל ודיכאון, חרדה וקשיי הסתגלות, אנרגיה ירודה, כעסים וזעם, ופגיעה ביחסים האישיים ובתעסוקה. לכן, חשוב לדעת כי טיפול במשבר במודיעין עשוי בהחלט לסייע באיתור דרכים מועילות וטובות יותר להתמודדות.

טיפול במשבר בבית לפסיכותרפיה

הבית לפסיכותרפיה הינו קליניקה המאגדת מטפלים מנוסים, האמונים על טיפול במשברים באמצעות שיטות התערבות שונות. בין היתר, מדובר במשברים על רקע גירושין, פרידה, הריון, הולדת ילדים, פרישה מעבודה, מחלות ונכויות, תאונות ופציעות, אובדן ואבל. התהליך מתחיל תמיד בפגישת הערכה, המכונה אינטייק, במהלכה נפרסת תמונת המצב הנוגעת למצוקה הספציפית, גורמיה, הקשיים שהיא מעוררת, ושורה ארוכה של היבטים הקשורים בחיי המטופל. לאחר מכן, מותאמים המטפל ושיטת הטיפול המיטבית מתוך מטרה להביא לתוצאות הטובות ביותר.

כמה מילים על התערבות בעת משבר

טיפול במשבר במודיעין נחשב להתערבות תומכת קצרת מועד שמטרה להתמודד עם הקשיים ולהחזיר את שיווי המשקל לחיים. לכן, בדרך כלל טיפולים אלו אינם מערבים תהליכי עומק, כמו בירור אירועים מן הילדות, קונפליקטים מוקדמים או פירוש מנגנוני הגנה. המיקוד הוא יותר על הכוונה או ייעוץ לחיזוק מנגנוני הסתגלות שיאפשרו למטופל לחזור לתפקוד תקין בחיי היומיום. כלומר, תשומת הלב נתונה להווה ולתסמינים הנלווים למשבר, מתוך מטרה להקל עליהם ולמצוא דרכי התמודדות מיטיבות. כאמור, בבית לפסיכותרפיה מסתייעים המטפלים במספר מודלים ייחודיים עבור התערבות במשבר, הנבדלים זה מזה מבחינות שונות. יחד עם זאת, בכולם קיימת הדגשה של חזרה מהירה ככל האפשר לתפקוד מלא, ומיקוד מהיר של מטרות ומרכיבי הטיפול. בנוסף לכך, לעיתים המשבר משפיע גם על לתא המשפחתי או לקבוצה הקרובה למטופל, ובמקרים אלו עשויות ההתערבויות לערב שותפים רלוונטיים המסייעים ליצירת אווירה תומכת. פנו אלינו לקבלת מידע נוסף חשוב להדגיש כי לעיתים כוחות הנפש הטבעיים מספיקים על מנת להתגבר על המשבר, עם חלוף הזמן. יחד עם זאת, במקרים רבים המצוקה אינה חולפת, והופכת כרונית וחמורה יותר. לכן, מומלץ להיוועץ באנשי המקצוע ולהגיע לפגישת הערכה בהקדם, על מנת לבחון את אפשרויות וכדאיות הטיפול. לפרטים נוספים ויצירת קשר פנו אלינו בטלפון שמספרו 050-7474571.

רגע, לפני שאתם עוזבים. בעמוד שאלות נפוצות ביקרתם?

באפשרותכם להשאיר פרטים בטופס כאן למטה, מבטיחים לחזור בהקדם האפשרי.