טיפול במתבגרים

גיל ההתבגרות מציב ללא ספק אתגרים מהותיים בפני הנער והנערה, לאור שינויים רגשיים וגופניים, והצורך לגבש זהות למול החברה ודרישות הסביבה וגיבוש נפרדות מההורים. על כן, בתקופת חיים זו מופיעות לא פעם מצוקות המתבטאות בהתנהלות שחורגת מהנורמה ומעוררת בהורים דאגה גדולה. במקרים אלו, חשוב מאוד להתייעץ עם בעלי מקצוע, ולפנות למומחים לטיפול במתבגרים מודיעין על מנת להביא להקלה וחזרה אל התלם.

מתי כדאי לפנות לטיפול במתבגרים

גיל ההתבגרות מאופיין במצבי רוח משתנים ותנודות קיצוניות יחסית, כך שלעיתים קשה להבחין מתי מדובר במצוקה הדורשת טיפול. דווקא מסיבה זו רצוי להתייעץ עם מטפלים מנוסים, שיוכלו להרגיע את ההורים או להגיש למתבגר את הטיפול הנאות. סימנים שעם הופעתם כדאי לפנות להערכה, היא התנהגות מסתגרת, נסיגה חברתית, שינויים בתפקוד גכון באכילה, שינה, הגיינה ובלימודים וכן הטרדות, חרמות ופגיעות חברתיות שנראה כי הנער או הנערה סובלים מהן. כמו כן, בגיל ההתבגרות קיימת נטייה להרס עצמי, עקב אימפולסיביות ואי בשלות רגשית, בין אם מדובר בצריכת אלכוהול, סמים, הפרעות אכילה או השתתפות בפעילויות חברתיות מסוכנות. גם במקרים אלו חשוב מאוד לפנות לייעוץ, שכן מעשי הקונדס הנוכחיים עלולים להפוך עד מהרה לבעיה שאף תוביל לפגיעה במתבגר או בסביבתו. מעבר לכך, במידה שהמתבגר מביע במילים או בהתנהגות מצוקה רגשית שאינה חולפת, ייתכן מאוד שהכלים המצויים באמתחתו אינם מספיקים כדי להתמודד עם הקושי ובכל מקרה שמתעוררת דאגה או שאלה אצל ההורים טיפול במתבגרים מודיעין שבהחלט יכול לסייע.

כמה מילים על הבית לפסיכותרפיה

בבית לפסיכותרפיה מתקיימים טיפולים למתבגרים המבוססים על מספר גישות וטכניקות התערבות, כגון טיפול דינאמי וטיפול קוגניטיבי התנהגותי. כל אחת מהשיטות הללו מותאמת לסוג הקשיים שעימם מתמודד המתבגר, נכונותו לשתף פעולה, התגייסות ההורים וגיל המטופל. בתוך כך, במקרים רבים מומלץ על שילוב של הדרכת הורים על מנת לסייע בהבנת המצוקה, לבחון את דפוסי הקשר עם המתבגר, ולהגיע להבנה ולתקשורת טובה יותר עימו. יש לציין כי התאמת המטפל והמטופל נעשית לאור פגישת הערכה ראשונית, בה סוקרים את הקשיים ואופן ביטויים, מתרשמים מאישיותו של המטופל, וכן מיכולתו להתמיד בטיפול.

למידע נוסף וקביעת פגישה

המעוניינים לשוחח עם מטפלים מנוסים ולקבוע פגישה ראשונה בקליניקה, מוזמנים ליצור קשר עם הבית לפסיכותרפיה בטלפון שמספרו 050-7474571. .

רגע, לפני שאתם עוזבים. בעמוד שאלות נפוצות ביקרתם?

באפשרותכם להשאיר פרטים בטופס כאן למטה, מבטיחים לחזור בהקדם האפשרי.