טיפול קבוצתי

בבית לפסיכותרפיה ניתן להצטרף אל טיפול קבוצתי במודיעין, המתאים לשורה ארוכה של מצבי חיים, משברים, אירועים טראומטיים וחרדות. בקליניקה פועלים מנחי קבוצות מנוסים ומוסמכים, ואילו המטופלים זוכים לתמיכה מצידם ומצד שאר חברי הקבוצה ולצד הקלה בקשיים מהם סובלים.

כמה מילים על טיפול קבוצתי

על פי מחקרים, לטיפול הקבוצתי יש מספר יתרונות מהותיים על פני הטיפול הפרטני. לדוגמא, ריבוי המשתתפים מאפשר לקבל משוב איכותי ורב גוני, מזכה בתמיכה גדולה ועוטפת, והמשתתפים נחשפים לקשיים דומים של אחרים ולדרכי ההתמודדות שמצאו. למעשה, טיפול קבוצתי במודיעין מושתת לא רק על המטפל, אלא על כוחה ויכולתה של הקבוצה לתמוך ולעבד את הנושאים. כמו כן, אנשים המשתתפים בקבוצות טיפוליות מפגינים פעמים רבות התמדה גדולה יותר, עקב מחויבות וקשרים הדדיים הנוצרים בפגישות, ובזכות עידוד מצד החברים האחרים.

כיצד נבנות הקבוצות?

אנשים המעוניינים להצטרף לטיפול קבוצתי במודיעין מגיעים אל הבית לפסיכותרפיה לפגישת הערכה ראשונית המכונה אינטייק. במהלך הפגישה אנו לומדים על התאמתו ונכונותו של האדם לעבוד בקבוצה, ועל הקשיים שבגינם פנה לטיפול. לאחר מכן, הקבוצות נבנות סביב בעיה הומוגנית משותפת, ומתחילים להתכנס פעם בשבוע בטיפול שני מטפלים. בדרך כלל, הקבוצות מונות כ- 8 עד 10 אנשים, על מנת שכל אחד מחברי הקבוצה יזכה למרחב הולם להבעה עצמית. יש לציין כי הטיפול הקבוצתי עשוי להיות מבוסס על הגישה הדינאמית או הקוגניטיבית-התנהגותית, שלכל אחת מהן מאפיינים שונים.

למידע נוסף והשתתפות בקבוצה

המעוניינים לשמוע פרטים נוספים על טיפול קבוצתי במודיעין, או רוצים להצטרף לקבוצה, מוזמנים ליצור קשר עם הבית לפסיכותרפיה בטלפון שמספרו 050-7474571. .

רגע, לפני שאתם עוזבים. בעמוד שאלות נפוצות ביקרתם?

באפשרותכם להשאיר פרטים בטופס כאן למטה, מבטיחים לחזור בהקדם האפשרי.